Kas yra kognityviniai įgūdžiai?

Kas yra kognityviniai įgūdžiai?

mokosi

Kognityviniai įgūdžiai dar kitaip vadinami pažintiniais gebėjimais. Tai žmogaus gebėjimas apdoroti informaciją. Dėl mąstymo, patyrimo ir pojūčių žinios įgyjamos ir suvokiamos. Kognityviniai gebėjimai apima žinių banką, dėmesį, atmintį (taip pat ir darbinę), sprendimų priėmimą ir įvertinimą, samprotavimą, apskaičiavimą, problemų sprendimą, supratimą bei kalbėjimo ir kalbos suvokimo įgūdžius.

Kitaip tariant, kognicija (gr. „aš žinau“) yra tai, kaip žmogus suvokia save ir aplinką, kiek jis žino ir supranta apie pasaulį, kaip šios žinios bei gebėjimas įsisavinti naują informaciją jam padeda tobulėti, pažinti ir suprasti vis daugiau.

Vaikų kognityvinių įgūdžių tobulinimas apima nuoseklią lavinimo programą. Šie esminiai įgūdžiai treniruojami, kad vaikas galėtų apdoroti sensorinę informaciją ir galiausiai išmoktų vertinti, analizuoti, prisiminti, palyginti ir spręsti problemas. Ta pati informacija gali duoti mums įrankių, reikalingų sėkmei, o įgūdžiai – galios veikti.

Smegenų įgūdžiai apima ilgalaikę ir trumpalaikę atmintį, girdimos medžiagos ir vaizdo apdorojimą, informacijos perdirbimo greitį ir logiką. Tai sudaro 7 pagrindiniai kognityviniai įgūdžiai.

Mokymosi modelis

lt_shema

Girdimos informacijos apdorojimas

 

Statistikos duomenimis, 88 proc. žmonių, arba beveik 9 iš 10 vaikų ir suaugusiųjų, susiduria su skaitymo įgūdžių problemomis.

Už mūsų skaitymą atsako vienas iš 7 pagrindinių įgūdžių – girdimos informacijos apdorojimas. Jis parodo, kaip greitai mūsų smegenys supranta ne tik parašytų žodžių reikšmes, bet ir kaip priimame informaciją visose gyvenimo situacijose.

Neleiskite, kad jūsų vaikas, lėtai apdorojantis informaciją, turėtų mokymosi sunkumų! Rezervuokite susitikimą jau šiandien!

skaitymas

brain13

 

Gebėjimas greitai atlikti paprastas arba sudėtingas kognityvines užduotis

Šis įgūdis taip pat rodo smegenų gebėjimus greitai ir tiksliai dirbti, nekreipiant dėmesio į pašalinius dirgiklius. Lėtai apdorojama informacija apsunkina kiekvieną užduotį.

classroom

 

Logika ir priežasčių ieškojimas. Gebėjimas mąstyti ir spręsti problemas

Mes stipriname loginį mąstymą ir suvokimo įgūdžius, kai vaikui sunku spręsti matematikos uždavinius ar nesiseka kiti mokslai. Dažnai tokie mokiniai sako: „Man reikia pagalbos. Tai – tai taip sunku“ arba „Ką turėčiau daryti pirmiausia?“.

 

Gebėjimas apdoroti ir analizuoti girdimą medžiagą, garsų segmentavimas

Garso apdorojimas yra pagrindinis įgūdis, kuris lemia skaitymo ir rašymo sėkmę bei svarbiausias mokantis skaityti. Silpni girdimos medžiagos apdorojimo įgūdžiai labai kliudo mokytis skaityti, skaityti sklandžiai ir suprantamai. Dažniausiai neturintys šių įgūdžių studentai praranda motyvaciją skaityti.

 

Vaizdinės informacijos perdirbimas, gebėjimas suvokti, analizuoti ir mąstyti vizualiai

Mes mokome stiprinti šiuos įgūdžius studentus, turinčius regimosios informacijos apdorojimo problemų. Lėtai apdorojantiems gali būti sunku nagrinėti instrukcijas, skaityti žemėlapius, atlikti įvairias skaičiavimo užduotis ar ieškoti problemų sprendimo būdų.

head9

 

Atmintis, galimybė išsaugoti ir prisiminti informaciją

Mes treniruojame ir padedame stiprinti du pagrindinius atminties tipus:

  1. ilgalaikę: gebėjimą prisiminti praeities informaciją;
  2. trumpalaikę (darbo): gebėjimą suvokti ir pritaikyti informaciją nedelsiant, treniruojame ir sąmoningą protinį darbą. Tam tikru momentu įsisąmoninama informacija gali būti greitai pamiršta, jei nebus užfiksuota ilgalaikės atminties.

 

Norėdami sužinoti daugiau apie kognityvinių įgūdžius bei jų lavinimo metodus, kreipkitės į mūsų centrą jau dabar!

Gibsono kognityvinių gebėjimų testas

 

Dauguma tėvų svajoja, kad jų vaikai būtų genijai. Padidinti vaikų IQ koeficientą, sustiprinti jų norą mokytis, motyvaciją ir gebėjimus – misija įmanoma.

Gibsono testas atskleidžia kiekvieno vaiko nuo 6 metų ar suaugusiojo gebėjimų stiprybes ir silpnybes. Testas matuoja pagrindinius mokymosi įgūdžius: atmintį, apdorojimo greitį, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimą, loginį mąstymą bei samprotavimą, žodžių atakos įgūdžius.

Kai nustatomos silpnybės, tampa aišku, kaip veikti, kad būtų pagerinti mokymosi gebėjimai. Silpnieji kognityviniai įgūdžiai sustiprinami, pagerinami per smegenų treniruotes.

Jeigu turite vaiką, kuris patiria sunkumų mokydamasis, sunkiai išlaiko dėmesį, jam sunku greitai skaityti, mąstyti ar įsiminti (arba patys patiriate šiuos sunkumus), atlikite Gibsono kognityvinių gebėjimų testą. Jis moksliškai išmatuoja pagrindinius kognityvinius įgūdžius: atmintį, apdorojimo greitį, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimą, loginį mąstymą bei samprotavimą ir žodžių atakos įgūdžius.

Gibsono testas suteiks Jums objektyvų kognityvinių stiprybių ir trūkumų įvertinimą.

p3

Testas – moksliškai pagrįstas

Gibsono testas naudojamas nuo 1999 metų. Jo rezultatais remiasi psichologai, ergoterapeutai, logoterapeutai, elgesio terapeutai, mokytojai, klinicistai, kiti pažinimo ekspertai. Smegenų treniravimo ir intelekto lavinimo centruose Gibsono testas atliktas jau beveik šimtą tūkstantį kartų.

Kaip bus panaudojami testo rezultatai?

Kai testas diagnozuoja silpnuosius gebėjimų įgūdžius, galime susikoncentruoti į jų tobulinimą taikant tikslingą treniravimo programą.

Ši programa tikrai veikia